fbpx

Planétka Mia

13 decembra, 2020 by

rozvojové aktivity pre detičky od 2,5 roka

PRIHLASOVANIE SPUSTENÉ

„My sme dobrí kamaráti, my sa máme radi…“

Týmito slovami začína každá naša spoločná hodina. Práve vtedy sa stretávajú šikovné deti a ich rodičia, aby spoločne trávili čas a pripravovali svoje deti na vstup do materskej školy. Pedagogický projekt PLANÉTKA Mia je určený pre deti od 2,5 roka do 4 rokov. Každá hodina má konkrétnu tému a je zameraná na rozvoj pozornosti a vnímania, kreativity, motorických zručností a sociálnych kompetencií.

Projekt ponúka zmysluplné aktivity, spoluprácu v menšej skupine spolu s ďalšími rovesníkmi a pedagógom. „Páči sa mi koncept každej Planétky – deti sú od začiatku do konca hodiny zamestnané riešením úloh-hier a 60 minút prejde ako nič. Na záver je výtvarná časť, takže vždy odchádzame s vlastnoručne vyrobeným darčekom pre babku alebo dedka,” hovorí Marína, mama šikovného 2,5 ročného chlapčeka.

Novinkou je večerná hodina pre deti od 4 rokov, ktoré už pracujú bez prítomnosti rodičov. Samostatne pracujú na zadaných úlohách, spoločne sa hrajú, pomáhajú si, pripravujú pomôcky a tvoria.

Zimný kurz bol viac zameraný na prosociálne témy ako napríklad: Ako sa správame ku kamarátom, ako sa spolu hráme, ako trávime čas, čo sa patrí a čo nie, čo je bezpečná a čo nebezpečná hra. Deti si spoločne ozdobili vianočný stromček a pripravili darčeky pre svojich najbližších v podobe výtvarných dielok.

Zimný kurz bol realizovaný s podporou hlavného mesta SR Bratislava.

Ak sa chcete od januára pripojiť k tvorivým kamarátom, viac informácií o kurze nájdete na facebooku Planétka Mia.

Viac info o kurze a prihlasovanie nájdete tu.

Vaša lektorka Martinka